Стационарные: Понедельник-пятница 8:00-20:00, суббота 9:00-14:00  - (0372) 51 58 82; +3(03722) 4-31-26

Мобильные: Понедельник-пятница 9:00-18:00  - +38 (066) 769-14-87; +38 (093) 108-76-17; +38 (097) 223-74-49;


Ендопротезування колінного суглобу

Розвиток технічного прогресу призвів до появи матеріалів, здатних замінити зношений суглоб штучним. Так само, як і звичайний колінний суглоб, штучний в точності повторює елементи природного суглоба, дозволяючи здійснювати необхідний обсяг рухів. Імплантація штучного колінного суглоба не вимагає великої резекції кістки і при операції зберігається власний зв'язковий апарат колінного суглоба, за винятком випадків, коли зв'язковий апарат пошкоджений і потрібно його відновлення. Для кожного конкретного випадку підбирається відповідний ендопротез.

 

Як дізнатися , що вже прийшов час для ендопротезування колінного суглоба?

         Ендопротезування колінного суглоба, так само як і кульшового, виконується в тих випадках, коли медикаментозне лікування того чи іншого захворювання цього суглоба не приводить до бажаного результату, а функція ураженої кінцівки знижується на стільки, що призводить до інвалідності. Крім цього, у хворого виражений больовий синдром і наявні рентгенологічні ознаки. Все це підтверджує руйнування суглобових поверхонь. У такому випадку Ваш лікуючий лікар запропонує Вам ендопротезування.Ендопротезування колінного суглоба - дуже точне хірургічне втручання, метою якого є повернути вам рухливий безболісний суглоб, що дозволяє повернутися до звичного Вам способу життя.

         Вам буде необхідна консультація ортопеда. Під час консультації лікар визначає показання та протипоказання до ендопротезування суглоба, проведе необхідні дослідження та підбір відповідного протеза. Рентгенологічне дослідження дозволить з'ясувати ступінь зношеності суглоба, зробити необхідні виміри. Вас обов'язково попередять про можливі ризики і ускладнення операції. Ендопротезування є ефективним і часто єдиним способом повноцінного відновлення втраченої функції кінцівки при різних захворюваннях і ушкодженнях.

 

Завдання ендопротезування:

·        купірування больового синдрому

·        відновлення функції кінцівки

·        відновлення нормальної осі кінцівки

·        відновлення повної амплітуди рухів

·        відновлення стабільності суглоба.

 

Які показання для ендопротезування колінного суглоба?

Показання для ендопротезування колінного суглоба:

·        гонартроз з вираженими функціональними порушеннями, больовим синдромом і порочною (вальгусною або вірусною) установкою кінцівки

·        асептичний некроз виростків стегнової кістки

·        ревматоїдний поліартрит

·        хвороба Бехтерєва

·        наслідки травм і остеосинтезу дистального кінця стегна і проксимального кінця великогомілкової кістки (не раніше 3-х місяців після видалення металоконструкцій)

 

Чи існують протипоказання для ендопротезування колінного суглоба?

Протипоказання для операції ендопротезування колінного суглоба:

·        активний інфекційний процес

·        захворювання серцево-судинної та бронхіально-легеневої системи в стадії декомпенсації

·        наявність в організмі вогнища гнійної інфекції (тонзиліти, каріозні зуби, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо)

·        відсутність активного розгинання в колінному суглобі

·        грубі, великі рубці, спаяні з підлеглою кісткою в області колінного суглоба

·        первинний артродез

·        тромбофлебіт у стадії загострення

·        ожиріння 3-4 ступеня

·        загальносоматичні і психічні захворювання у стадії загострення.

 

Які існують варіанти ендопротезів колінного суглоба?

         Існує кілька класифікацій колінних ендопротезів: по типу поліетиленового вкладиша вони діляться нафіксовані і рухливі.

За кількістю суглобових поверхонь, що заміщаються — одномищелкові, двополюсні і триполюсні. Ще за однією класифікацією поділяють ендопротези колінного суглоба. Вони бувають:

·        незв'язані (нізкоконгруентні, пристрій, що не має обмежувачів із збереженням задньої хрестоподібної зв'язки)

·        напівзв'язаному (мається передньозадня стабілізація із заміщенням задньої хрестоподібної зв'язки)

·        пов'язані (з лімітованим варусниму або вальгусним відхиленням і мають обертання в площині згинання)

·        шарнірні (що мають жорсткий або ротаційний шарнір з можливістю руху в одній площині)

         Цементна фіксація всіх компонентів ендопротеза є "золотим стандартом" ендопротезування колінного суглоба. Безцементним фіксація компонентів можлива, але менш надійна, ніж цементна і вартість таких ендопротезів, як правило, вища.

 

На сучасному етапі вимоги, пред'являються до ендопротезів колінного суглоба значно зросли. Вони повинні:

·        заміщати уражені структури суглоба

·        зберігати неушкоджені структури суглоба

·        відновлювати фізіологічний об'єм рухів

·        мати модульну будову для вирішення різних проблем в колінному суглобі

·        оптимізувати осі навантаження кінцівки

·        встановлюватися за допомогою простої оперативної техніки

·        володіти великою механічною стійкістю до зносу

·        забезпечувати можливість нескладної заміни компонентів.

         В основі будь-якої (біомеханічної) класифікації ендопротезів колінного суглоба лежить ступінь обмеження рухливості в сагітальній та фронтальній площині, а також ступінь пов'язаності стегнового і великогомілкового компонентів.

 

Як визначити, який суглоб більше мені підходить?

         У кожному випадку проводиться індивідуальний підхід підбору імпланта для хворого.

 

Як проходить операція?

До операції пацієнт проходить повне клінічне обстеження (здача аналізів, консультації фахівців, огляд анестезіолога). Госпіталізація пацієнта за 1-2 дні до операції. (Посилання на « підготовка до операції» )

Операція. У стандартних випадках імплантація штучного колінного суглоба триває 1,5-2,5 години. Під час операції проводяться заходи щодо профілактики інфекційних ускладнень. ( Посилання на операційну ) При необхідності проводиться заповнення крововтрати ( Посилання на Sel Saver ), дренування рани з метою профілактики скупчення крові. Видалення дренажу проводиться в перші 24 - 48 годин після операції. Перша перев'язка проводиться через 24 години після операції. У наступному періоді один раз на 2-3 дні. Зняття швів, як правило, на 13-14 добу після операції.

 

Післяопераційна реабілітація

         На другу добу пацієнт сідає в ліжку.

З другої доби починаються заняття з лікарем ЛФК (активні і пасивні рухи ), ходьба з опорою на милиці. З четвертого - п'ятого дня - ходьба з опорою на тростину.

Анатомія колінного суглоба.

Колінний суглоб – найбільший в нашому тілі. Він утворений стегновою, великогомілковою кісткою та надколінком (так званою колінною чашечкою). Між стегновою та великогомілковою кістками він містить два хрящі півмісяцевої форми. Це зовнішній (латеральний) та внутрішній (медіальний) меніски. Перший знаходиться з зовнішнього боку коліна, другий – із внутрішнього. Вони забезпечують відповідність форми суглобових поверхонь та амортизацію – пом’якшення ударів під час бігу, стрибків.

Стабільність коліна забезпечує суглобова капсула та ряд зв’язок, серед яких основні – це зовнішня та внутрішня колатеральні зв’язки, передня та задня хрещаті зв’язки та зв’язки надколінка. У здорової людини в коліні можливі згинально-розгинальні рухи, а при згинанні – деяке обертання.

Ендопротезування кульшового суглобу

 

Що таке ендопротезування ?

 

Ендопротезування суглоба —  це хірургічна операція, в ході якої зруйновані хворобою частини суглоба замінюються штучними. Ці штучні частини називаються терміном «ендопротез». Заміна зношених частин суглоба новими призводить до повного усунення болю в суглобі або її значного ослаблення, поліпшенню рухливості в прооперованому суглобі.

 

Що є причиною болю при руйнуванні кульшового суглоба ?

 

Різні патології, такі як деформуючий артроз, ревматоїдний артрит, асептичний некроз голівки стегна, хвороба Бехтєрєва, хвороба Стіла та інші, що призводять до руйнування суглобного хряща, а на пізніх стадіях - мозку кісток, що формують суглоб. Це призводить до стійкого больового синдрому, який турбує навіть вночі.

 


Артроз тазостегнового суглоба
 

Перелом шийки бедра
 

Стадії некрозу тазостегнового суглоба
 

 

 

 

Як довго можна приймати нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) , хондропротектори, стероїдні ліки ?

 

НПЗП, так само як і хондропротектори, іноді приймають місяцями, а внутрішньосуглобові ін'єкції стероїдних гормонів іноді дозволяють позбутися від больового синдрому на півроку або на рік. Існують також замінники синовіальної рідини, такі як Гіалган, Остен та інші.

 

Як дізнатися, що вже прийшов час для ендопротезування кульшового суглоба ?

 

Ендопротезування кульшового суглоба виконується в тих випадках, коли медикаментозне лікування того чи іншого захворювання цього суглоба не приводить до бажаного результату, а функція ураженої кінцівки знижується на стільки, що призводить до інвалідності. Крім цього, у хворого виражений больовий синдром і наявні рентгенологічні ознаки. Все це підтверджує руйнування суглобових поверхонь. У такому випадку Ваш лікуючий лікар запропонує Вам ендопротезування. Ендопротезування кульшового суглобу є ефективним і часто єдиним способом повноцінного відновлення втраченої функції кінцівки при різних захворюваннях і ушкодженнях.

 

Які покази для ендопротезування кульшового суглоба ?

 

Показами до ендопротезування кульшового суглобу є :

 

ревматоїдний поліартрит

 

хвороба Бехтерева

 

·        системний червоний вовчак

 

·        коксартроз різного походження

 

·        дисплазія кульшового суглоба

 

·        застарілий вроджений вивих у дорослих

 

·        псевдоартроз шийки стегна

 

·        асептичний некроз головки різного походження

 

·        деформації області вертлюжної западини при наслідках травми

 

·        пухлини проксимального відділу стегнової кістки

 

·        деякі форми туберкульозного кокситу

 

·        невдалі результати попередніх операцій на суглобі

 

·        переломи шийки і головки стегнової кістки

 

У кожному разі, пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем і тільки лікар може визначити необхідність проведення даної операції.

 

Чи є протипокази для ендопротезування ?

 

Безумовно, як і у будь-якого оперативного втручання, у ендопротезування є також і протипоказання. Абсолютними протипоказами до даної операції є:

 

·        захворювання серцево-судинної та бронхіально-легеневої системи в стадії декомпенсації

 

·        наявність вогнища гнійної інфекції в організмі (тонзилити, каріозні зуби, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо)

 

·        психічні чи нейром'язові розлади, які підвищують ризик різних розладів і порушень в післяопераційному періоді

 

·        активна або латентна інфекція в області кульшового суглоба давністю менше 3-х місяців

 

·        незрілість скелета

 

·        гострі захворювання судин нижніх кінцівок (тромбофлебіт, тромбоемболія )

 

У чому полягає суть ендопротезування суглоба ?

 

Суть операції полягає, як випливає з назви, в заміні пошкодженого суглоба на штучний. Штучний суглоб практично повністю моделює власний. Сучасні протези практично вічні. Встановлені всередині тіла людини вони здатні служити 15-20 і навіть 30 років, а при зносі суглоба, його можна знову замінити. В даний час щорічно у світі виконується до 2500000 операцій ендопротезування різних суглобів. В арсеналі лікарів ортопедів-травматологів на сьогоднішній день є протези для кульшових, колінних, плечових, ліктьових, гомілковостопних суглобів і навіть для дрібних суглобів стоп і пальців рук. Вони виробляються з металу, кераміки, особливо міцного поліетилену. Виробництво протезів є високоточним і проходить багатоступінчастий контроль і сертифікацію.

 

 

Що я можу очікувати після ендопротезування (імплантації штучного кульшового суглоба?

 

Майже в 100 % випадків після ендопротезування у наших пацієнтів функція і довжина кінцівки відновлюється, больовий синдром зникає. Можна вільно плавати, їздити на велосипеді, необмежено ходити пішки.

 

Які існують варіанти ендопротезів кульшового суглоба?

 

Існує велика кількість варіантів протезів кульшового суглоба - з цементною і безцементною фіксацією. При цементній фіксації штучний суглоб фіксується в кістці за допомогою медичного цементу. При безцементній фіксації кістка вростає в пористу поверхню штучного суглоба.

 

( Приклади Схеми рентгенограм протезів)

 

Як визначити, який суглоб більше мені підходить?

 

У кожному випадку проводиться індивідуальний підхід вибору імпланта для хворого. Пацієнтам у віці до 60 років, при хорошому стані кістки (відсутності остеопорозу), рекомендована безцементна фіксація. При наявності остеопорозу, навіть молодим пацієнтам, краще імплантувати цементний суглоб.

 

Як Ви визначаєте остеопороз?

 

У шведсько- українському медичному центрі «Angelholm» всі пацієнти до операції проходять обстеження на сучасному денситометрі, який чітко визначає наявність або відсутність остеопорозу.

 

Що таке остеопороз?

 

Остеопороз - це захворювання кісток скелета, при якому кістка втрачає свою щільність. ( Ссилка на остеопороз).

 

Якщо я вирішив погодитися на операцію з ендопротезування кульшового суглоба, які мої подальші дії?

 

До поступлення в клініку необхідно підготувати своє житло для уникнення ризиків ускладнень, а саме:

 

1.     Подивіться навколо у своїй оселі і приберіть зайві речі, які можуть бути небезпечними для вашого пересування після операції (шнури, дроти...). Будьте впевнені, що у Вас буде в наявності зручне і високе крісло, змонтуйте або придбайте пристосування для унітазу і ванни (поставити картинку) .

 

 

 

До приїзду на операцію пацієнт обов'язково повинен мати при собі:

 

·        паспорт

 

·        амбулаторну картку з консультативними висновками вузьких фахівців з супутнім захворюванням

 

·        флюорографію ОГК (дійсна 1 рік)

 

·        рентгенівські знімки або інші обс$теження (МРТ , КТ)

 

·        кардіограму (ЕКГ) (дійсна 10 днів)

 

·        Фіброгастроскопію (дійсна 1 міс.)

 

·        предмети особистої гігієни

 

·        повинна бути проведена санація ротової порожнини (консультація стоматолога )

 

·        аналіз крові на СНІД та гепатит "С" ( негативний)

 

·        одяг для перебування в стаціонарі

 

 

 

Як правило , операція призначається на наступний після надходження. Перед цим хворий проходить гігієнічні процедури.

 

Перелік обов'язкових аналізів, які будуть проводитися перед операцією:

 

·        загальний аналіз крові

 

·        аналіз крові на цукор

 

·        коагулограма (згортання крові)

 

·        біохімічний аналіз крові

 

·        загальний аналіз сечі

 

·        аналіз калу на я / г (яйця глистів)

 

Які види анестезії використовуються при ендопротезуванні?

 

Ці питання обговорюються з анестезіологом, який запропонує хворому той вид анестезії, який підходить саме йому. Можлива регіональна (епідурально, тобто вид анестезії при якому в канал хребта вводиться тонка пластикова трубка, через яку закачується анестетик, причому, хворий знаходиться в свідомості), або загальна анестезія, коли хворий повністю знечулений. У будь-якому випадку проводяться заходи, щоб пацієнт відчував себе комфортно і впевнено. Під час операції пацієнт підключений до кардіомонітору, контролюючому тиск, дихання і роботу серця.

 

Як довго триває операція і чи необхідно буде мені переливання крові?

 

У шведсько- українському медичному центрі «Angelholm» ендопротезування кульшового суглоба проводиться на найвищому технологічному рівні, із застосуванням малоінвазивної техніки, ретельно відпрацьованою і багаторазово вдосконаленою. Мінімальний час ендопротезування кульшового суглоба становить 30 хвилин. Бувають випадку до 60 хвилин. При операції ендопротезування кульшового суглоба, виконаною за згаданою методикою, довжина розсічення шкіри в середньому становить 10 см (для порівняння: середня довжина розрізу при таких операціях - 20-25 см). Малоінвазивна техніка виконання операцій та максимальне обмеження загальної тривалості оперативного втручання - важливі фактори, які дозволяють обійтися без вливання донорської крові і зменшують загальну крововтрату під час операцій до 300-400 мл.

 

 

А кому ж тоді переливається кров?

 

У виняткових випадках, хворим літнього віку, які поступають з переломами шийки стегна зі значною анемією проводиться переливання крові. Наша клініка оснащена апаратом "Cell Saver", який пропонує альтернативу звичайному в хірургії використанню донорської крові. Однією з переваг цього апарата є те, що пацієнт під час операції отримує свою власну кров, а не донорську .

 

( Посилання на розділ « обладнання» , докладніше про апарат " Cell Saver " )

 

Коли я почну ходити і зможу навантажувати оперовану кінцівку?

 

У перший же день, через 4-5 годин після операції, ми піднімаємо своїх хворих на ноги і дозволяємо повністю навантажувати прооперовану кінцівку. Реабілітація починається з перших же годин, що дозволяє пацієнтові швидше видужувати.

 

( Посилання на розділ реабілітації )

 

Як довго необхідно ходити на милицях?

 

Ми дозволяємо своїм хворим після операції ходити з одним підлокотником в протилежній від оперованої кінцівки стороні. Літнім і ослабленим пацієнтам ми рекомендуємо шість тижнів ходити з двома підлокітниками.

 

Які існують ризики?

 

Ендопротезування кульшового суглоба - це велика, складна операція, яка, як будь-яка інша, пов'язана з ризиком інфікування, значної крововтрати, неадекватних реакцій органів і систем організму, що може призвести до серцевого нападу, кардіогенного шоку, судинних розладів, раптової смерті. Однак, солідний досвід виконання даних операцій, новітні методики, спеціально підготовлений медичний персонал і професіоналізм операційної бригади, обладнання, яким оснащена операційна, правильна підготовча робота з пацієнтом дозволяють нам упевнено уникати подібних ускладнень.

 

Які Ви надаєте гарантії?

 

По-перше, це юридичний супровід. У нашому центрі з пацієнтом укладається договір про організацію цілеспрямованого та ефективного лікування, в якому обговорюються всі можливі питання. По-друге, гарантією успіху є те, що ми використовуємо тільки сертифіковані медикаменти і тільки перевірені часом протези провідних світових виробників.

 

( Посилання на ендопротези )

 

Що відбувається відразу після операції?

 

Після операції хворий знаходиться під пильним контролем в палаті інтенсивної терапії 24 години. Після цього пацієнт самостійно переходить в звичайну палату. Більшість хворих після операції знаходяться в стаціонарі 7-10 днів для контролю стану та первинної реабілітації. Перші кілька днів хворі отримують внутрішньовенно певні розчини та антибіотики, заходи щодо профілактики тромбоемболії легеневих артерій. Протягом реабілітаційного періоду з хворими проводиться відповідна робота, спрямована на повне відновлення функцій прооперованої ноги.

 

Чи зможу я сидіти в автомобілі після виписки зі стаціонару і на якому сидінні краще - на передньому чи задньому ?

 

Так, зможете. Сидіти в автомобілі краще на передньому сидінні з дещо розведеними ногами і приспущеною спинкою сидіння, щоб між стегном і тілом кут був не менше 90 градусів.

 

( Посилання на рекомендації після еендопротезірованія тазостегнового суглоба)

 

Чи можна займатися спортом після операції ендопротезуванння, і якщо так, то якими видами?

 

Активний спорт (прийняття участі у змаганнях) взагалі не рекомендується. Бажано займатися оздоровчою фізкультурою. Дуже добре і корисне плавання, піші прогулянки; поїздки на велосипеді в необмеженій кількості. Для штучного суглоба небажані динамічні навантаження, тобто не рекомендовано бігати і стрибати. У деяких рекламних публікаціях можна побачити приклади, як прооперовані пацієнти займаються активними видами спорту, такими як  альпінізм, гірські лижі, серфінг, сноуборд і т.д. . Однак це все лише рекламні трюки, або ж безглуздість самих прооперованих пацієнтів.

 

А чому не можна займатися активними видами спорту?

 

Тому що перевантаження імплантованого суглоба може призвести до його розхитування на кордоні імплант-кістка , а при цементному протезуванні - на кордоні цемент-кістка, що в подальшому може призвести до ревізійного ендопротезування.

 

А що таке ревізійне ендопротезування?

 

Ревізійне ендопротезування ( Посилання на « ревізійне ендопротезування) - це заміна імплантованого раніше суглоба на новий, тобто ревізійний. Причому після ревізійного ендопротезування результати, як правило менш блискучі, ніж при первинному ендопротезуванні. Тому необхідно бути уважним до свого нового суглобу, виконувати рекомендації лікаря і не менше одного разу на рік проходити обстеження на денситометрі.

 

( Посилання на рекомендації після еендопротезірованія тазостегнового суглоба)

 

Що ще можна порадити пацієнту з імплантованим суглобом?

 

Слід завжди пам'ятати, що у Вас штучний суглоб і за будь-яких хірургічних втручаннь в організм, навіть при таких, як пломбування зуба, необхідно попередити лікаря про наявність у Вашому організмі штучного суглоба. Це необхідно для того, щоб лікар призначив Вам антибіотики для профілактики інфікування. Докладніше можна прочитати в розділі «Ваш новий тазостегновий суглоб» (Лінк)

 

Лікування хребта

 

Лікування ортопедичних захворювань

 

Лікування травматологічних захворювань

Артроскопія

 

Артроскопічна резекція менісків

 

 

 

         Найчастішим та найлегшим пошкодженням в коліні є розриви менісків. Для їх виникнення буває достатньо навіть незначної травми, найчастіше це поєднання згинання та обертання. Типові приклади: удар по м’ячу «щіточкою», вставання з положення навприсядки, різкий поворот при ходьбі або бігу.

 

 

Типи розривів менісків

 

 

 

Типовий розрив меніска з вивихом типу «ручка лійки» на схемі та через артроскоп

 

Ознаками розриву меніска є раптовий колючий біль в коліні при певному русі, що супроводжується відчуттям заскакування, клацання, блокування; раптова поява обмежень в згинанні або розгинанні коліна; набряк в коліні. Для підтвердження діагнозу виконують мангітно-резонансну томографію.

 

 

 Якщо такі епізоди повторюються, виникає необхідність операції видалення відірваної частини меніска. Це нескладна й безпечна операція, що виконується через проколи шкіри за допомогою артроскопа – тонкого оптоволоконного зонду діаметром біля 0,5 см, до якого під’єднують відеокамеру та джерело світла.

 

 

Під контролем відео на екрані відірвану частину меніска відсікають та видаляють. (ссилка на відео)

 

 

Схема етапів операції артроскопічного видалення відірваної частини меніска.

 

Після операції вже через декілька годин можна вставати на оперовану ногу, наступного дня – повертатися додому, а через 10-14 днів – виходити на роботу. Після видалення частини меніска функція коліна відновлюється повністю – можна працювати фізично, займатися спортом.

 

 

 

Артроскопия

 

         Пошкодження зв'язок і менісків коліна відбуваються в результаті його травми. Невдалі стрибки і падіння під час спортивної гри чи танцю, раптове вставання після тривалого сидіння навпочіпки, насильницьке обертання (скручування) в коліні, особливо під час згинання або розгинання (оступився, але не впав) - все це може призвести до травми колінного суглоба. Типовим в таких випадках є відчуття хрускоту в коліні, яке супроводжується різким «колючим» болем в одній точці або «заклинюванням» коліна в напівзігнутому положенні і його набряк. При цьому потерпілий здатний насупити на ногу.

 

         Після зникнення ознак гострої травми залишаються раптові «заскакуючі», заклинювання в коліні при пошкодженні меніска, які супроводжуються різким болем. Відчуття нестабільності, ненадійності травмованого коліна виникає при розриві зв'язок і протікає безболісно. Проте симптоми, як правило, поєднуються, оскільки при розриві зв'язок часто пошкоджуються і меніски.

 

         Сучасним стандартом оперативного лікування є виконання операцій через невеликі проколи і розрізи. Для візуалізації використовується спеціальна відеокамера - артроскоп. Така операція називається артроскопією. При проведенні даної операції хірург детально оглядає внутрішньосуглобові структури (хрящ, зв'язки і т.д.), знаходить пошкодження і проводить необхідне лікування. Використання артроскопа забезпечує підвищену точність при проведенні операції, дозволяючи візуалізувати всю патологію внутрішніх структур суглобів з достовірністю 95-100 %, тоді як оперативні втручання шляхом великого розрізу дають достовірність не більше 30-40 %.

 

         При артроскопії відірвану частина меніска відсікають і видаляють, пошкоджені зв'язки вшивають або реконструюють (формують заново з сусідніх зв'язок або сухожиль), видаляють сторонні і хондроматозні тіла. Фіксація зв'язок колінного суглоба проводиться за допомогою металевих титанових гвинтів або шурупів з полімолочнаї кислоти, які розсмоктуються.

 

         Артроскопія є комфортною і безболісною для пацієнта процедурою, з коротким періодом госпіталізації та реабілітації. Більшість хворих виписуються з шведсько-українського медичного центру «Angelholm» вже через 1-2 дні.

 

         Для того , щоб запобігти пошкодження менісків та зв'язок , необхідно:

 

·        розумно контролювати фізичні навантаження і заняття спортом

 

·        перед спортивною грою не можна вживати алкоголь

 

·        слід адекватно розминатися

 

·        НЕ продовжуйте заняття в перевтомленому або хворому стані

 

·        виконуйте тільки ті вправи, до яких Ви адекватно фізично підготовлені.

 

Бережіть себе і будьте здорові!( іллюстрація.)