Денситометрія - вимірювання щільності кісткової тканини.

Єдиний метод, який дозволяє підтвердити (або спростувати) діагноз «остеопороз», або виявити дане захворювання на самих ранніх стадіях його виникнення.

Під час обстеження сканується поперечна ділянка хребта і шийка стегнової кістки, в результаті чого визначається структурно-функціональний стан кісткової тканини (остеопенія або остеопроз).

Остеопороз - це системне захворювання кісток скелета, при якому вони втрачають свою щільність, що призводить до підвищення крихкості кісток і збільшення ймовірності переломів. Після обстеження лікар проводить консультацію та призначає профілактичні заходи або лікування даного захворювання індивідуально кожному пацієнту. У шведсько-українському медичному центрі «Angelholm» дане обстеження проводиться кожному пацієнту, якому необхідно ендопротезування кульшового або колінного суглоба для визначення методу фіксації - цементне або безцементне ендопротезування.

За даними ВООЗ, в структурі захворюваності та смертності населення остеопороз займає одне з перших місць, а остеопоротичні переломи стегна призводять до зниження тривалості життя на 15%.

Кожну хвилину у світі діагностується 24 вертебральних і периферичних переломів внаслідок остеопорозу, кожні 5 хвилин - перелом шийки стегна.

Фактори ризику виникнення остеопорозу можна розділити на керовані і некеровані.

Керовані фактори ризику:

·        зловживання алкоголем

·        куріння

·        низький індекс маси тіла (або вага менше 57 кг.)

·        неправильне харчування

·        низька фізична активність

·        дефіцит вітаміну Д

·        недостатнє споживання кальцію

·        схильність до падіння

Некеровані фактори ризику, тобто які не залежать від самої людини:

·        вік після 50 років

·        жіноча стать

·        недостатня кількість тестостерону у чоловіків

·        спадковість (перелом шийки стегна у матері)

·        попередні переломи при незначних травмах

·        рання (в тому числі хірургічна) менопауза у жінок

·        первинний/вторинний гіпогонадизм у чоловіків

·        тривалий прийом лікарських препаратів

·        ревматоііній артрит

·        системні хвороби сполучної тканини

·        хронічні захворювання печінки, тонкої кишки, нирок, хвороби ендокринної системи

Методи діагностики.

У шведсько-української медичному центрі «Angelholm» Ви можете пройти обстеження і отримати кваліфіковану консультацію лікаря з проблем остеопорозу. У нашому кабінеті денситометрії працює сучасний денситометр, який має у своєму складі максимальний набір функцій і високу якість зображення.(Фотографії апарату - денситометра) + посилання на «Наше обладнання» + буклет, Фотографія доктора за роботою.

Завдяки унікальній техніці, сучасна денситометрія увібрала в себе найбільш прогресивні технології та конструктивні рішення щодо світової практики.

Результати обстеження дозволяють отримати:

   унікальну програму розширеного структурного аналізу стегна

   об'єктивну оцінку ризику перелому шийки стегна за десятирічний період

   розширену ортопедичну програму з аналізом до 5 різних ділянок

   дагностику і моніторинг остеопорозу та саркопенії

   програму «все тіло» (своєчасне виявлення порушень композиційного складу тіла, кісткових і м'язових статевовікових втрат)

   індекс маси тіла

   жировий коефіцієнт

Переваги методу:

·        неінвазивність

·        швидкість виконання обстеження

·        індивідуальна для кожної людини модель

Телефони для запису на комп'ютерну томографію:

(095) 583 - 13 - 43

(03722) 4-03-34

Здоров'я - це одна з найважливіших цінностей у житті кожної людини. І дійсно саме від здоров'я в більшості випадків і залежить загальний добробут людини, недарма ж у народі кажуть: «Було б здоров'я, а решта додасться». Саме тому стежити за своїм здоров'ям необхідно постійно, проходячи різноманітні тести та обстеження, адже, на жаль, існує безліч різних хвороб, розвиток яких без таких спеціальних обстежень виявити просто неможливо з причини відсутності будь-яких проявів відповідних симптомів. Шведсько-український медичний центр «Angelholm» пропонує свої послуги з проведення комплексних обстежень, завдяки чому фахівці нашого кабінету комп'ютерної томографії зможуть вже на початкових стадіях виявити можливі проблеми зі здоров'ям. Ми рекомендуємо періодично проходити комп'ютерну томографію, оскільки ряд захворювань на сьогоднішній день проходять безсимптомно і визначити їх можливо тільки задіяки сучасному обладнанню. А виявлення хвороби на стадії «зародження» або на початковому його етапі дозволяє провести вчасно правильне лікування, не доводячи до сумних наслідків. Це й економія коштів, і шанс на повне одужання.

(Фотографія комп'ютерного томографа)

Комп'ютерна томографія є одним із найбільш точних способів отримання зображення органів. Сучасна й ефективна технологія багатошарової комп'ютерної томографії застосовується із середини 90-х років. Рентгенівська комп'ютерна томографія грунтується на просвічуванні тіла людини рентгенівськими променями з наступною обробкою отриманого зображення в єдиний зріз через комп'ютер. У процесі виконання комп'ютерної томографії рентгенівська трубка безперервно, з високою швидкістю, обертається навколо пацієнта, який лежить в камері. При цьому знімки проводяться автоматично. Слід зазначити, що даний метод дослідження дуже простий для пацієнта.

Сфера використання комп'ютерної томографії.

Комп'ютерна томографія застосовується для розпізнавання хвороб органів черевної порожнини - жовчного міхура, печінки, підшлункової залози аорти та селезінки. Завдяки комп'ютерній томографії успішно виявляються пухлини вищевказаних органів, різноманітні запальні зміни, а також вади розвитку. Слід зазначити, що комп'ютерна томографія дозволяє діагностувати практично всі види уражень головного мозку - крововиливи, ознаки травматичних ушкоджень, інфаркти пухлини, кісти. Комп'ютерна томографія також використовується при профілактичних оглядах, так як рентгенівська комп'ютерна томографія може виявити ранні ознаки хвороб, особливо пухлинних уражень, коли у хворих відсутні скарги на своє здоров'я. При цьому іншими методами досліджень дані зміни в більшості випадків не можуть розпізнаватися.

Необхідно сказати, що комп'ютерна томографія виконується на спеціальному апараті, схожому на барокамеру. Для виконання комп'ютерної томографії пацієнт укладається на спеціальну кушетку, яка засувається в камеру, після чого виробляються знімки пацієнта протягом декількох секунд. У процесі виконання комп'ютерної томографії неприємні відчуття у пацієнтів відсутні.

(Фотографія пацієнта на комп'ютерному томографі)

Наш кабінет комп'ютерної томографії оснащений сучасним обладнанням (посилання на «наше обладнання»КТ), володіє повним пакетом програмного забезпечення, який дозволяє проводити весь спектр досліджень з оптимальними параметрами, а також здійснювати подальшу обробку та аналіз отриманих результатів.

Комп'ютерна томографія є легко здійсненним і надійним способом дослідження. Діагностичні можливості комп'ютерної томографії при різних хворобах складають 90-100%. Дуже важливо, що комп'ютерна томографія надає достовірну інформацію про будову (а також про хворобливі зміни в органах), яку отримати за допомогою інших методик неможливо. При цьому обмеження діагностичних можливостей комп'ютерної томографії можуть бути пов'язані тільки з дуже малими розмірами пухлин, а також найбільш ранніми стадіями запальних процесів.

(Знімки КТ)

Найчастіше комп'ютерна томографія проводиться натщесерце, а у випадку якщо Ви плануєте провести комп'ютерну томографію органів черевної порожнини, то рекомендується за кілька днів до проведення комп'ютерної томографії не вживати продукти, які сприяють високому утворенню газів в кишечнику.

Звернувшись до кабінету комп'ютерної томографії шведсько-українського медичного центру «Angelholm», Ви зустрінетеся з висококваліфікованими фахівцями, індивідуальним підходом і винятковою увагою до кожної дрібниці під час виконання процедури комп'ютерної томографії.

(Фотографія комп'ютерного томографа)