Вертебрологія - це нова галузь медицини, що вивчає хвороби хребта і їх наслідки. У лікарнях, де не працюють фахівці в цій галузі, тому те що лікує вертебролог, змушені лікувати різні фахівці - неврологи, хірурги, нейрохірурги, ортопеди, мануальні терапевти, фізіотерапевти і інші.
Вертебролог - це лікар, який використовує комплексний підхід. Проблеми з одним з відділів хребта порушують біомеханіку всього хребетного стовпа, нерівномірне навантаження може викликати пошкодження нижніх хребців, зв'язок і дисків. Наприклад, кіфоз і сколіоз згодом викликають викривлення поперекового відділу. З цієї причини вертебролог не тільки прагне усунути всі причини скарг пацієнта, а й з'ясувати, наскільки порушення на одному рівні позначилося на інших відділах хребта.

Міжхребцева грижа - серйозне захворювання хребта, причиною якого є недостатнє харчування міжхребцевого диска, що провокує його розрив і вихід вмісту в спинномозковий канал. Подібне явище призводить до болів в спині, запальним процесам і защімленням нервових закінчень. Причиною виникнення грижі міжхребцевого диска може стати травма хребта, надмірні фізичні навантаження або вікові зміни.