Ендопротезування

Адреса
58000, Чернівці, Буковинська, 4-А, кабінет МРТ (магнітно-резонансної томографії)
Телефон
Адреса
58000, Чернівці, Героїв Майдану, 226, кабінет КТ (ком’пютерної томографії)
Телефон
+380(95)583-13-43, +380(67)371-86-62 - ; (0372)90-52-05

- Ендопротезування колінного суглобу

Ендопротезування колінного суглобу – це хірургічна заміна колінного суглобу на штучний суглоб. , який  в точності повторює елементи анатомічного суглобу, дозволяючи здійснювати необхідний обсяг рухів. Імплантація штучного колінного суглоба не вимагає великої резекції кістки і при операції зберігається власні зв’язки  колінного суглоба, за винятком випадків, коли зв'язки пошкоджены і потрібно їхнє відновлення.

Така процедура використовується в тих випадках коли медикаментозне лікування не  допомагає, а функціонування кінцівки зменшується.

Завдання ендопротезування:
•    зникнення больового синдрому
•    відновлення функції кінцівки
•    відновлення нормальної осі кінцівки
•    відновлення повної амплітуди рухів
•    відновлення стабільності суглоба.

Ендопротезування, фото-1

- Ендопротезування кульшового суглобу

Це хірургічна операція, під час якої здійснюється заміна ураженого суглобу на штучний ендопротез.

При заміні суглобу зникає біль та збільшується амплітуда в рухах суглоба.

Як дізнатися, що вже прийшов час для ендопротезування кульшового суглоба ?
Ендопротезування кульшового суглоба виконується в тих випадках, коли медикаментозне лікування не приводить до зменшення больового синдрому, а функція ураженої кінцівки знижується на стільки, що призводить до значного обмеження рухів, постійної болі в стані спокою та при рухах, вкороченні кінцівки та наявні рентгенологічні ознаки. Все це підтверджує руйнування суглобових поверхонь. У такому випадку лікуючий лікар запропонує Вам ендопротезування. Ендопротезування кульшового суглобу є єдиний ефективний спосіб повноцінного відновлення втраченої функції кінцівки при різних захворюваннях та травмах.

Патологічні чинники які впливаються на руйнування кульшового суглобу є:
-    Травми кульшового суглобу;
-    Інфекційне та не інфекційне ураження суглобу;
-    Хвороба Бехтєрєва;
-    Вроджені дисплазії;
-    Деформуючий остеоартрози;
-    Ревматоїдний артрит;

Ендопротезування, фото-2
Ендопротезування, фото-3

- Ревізійне ендопротезування кульшового та колінного суглобів

Найпоширенішими причинами ревізійного ендпротезування сугловів є:

1 ) Повторні (рецидивуючи) вивихи ендопротезів;
Серед ускладнень цього метода лікування значне місце займають вивихи ендопротезів, які призводять до повторних, нерідко складних, хірургічних втручань. Вивихи ендопротеза є проблемою як пацієнта, так і лікаря-ортопеда, що пов’язано з інтенсивним больовим синдромом та значним погіршенням функціонального. Із різних факторів, які впливають на виникнення вивихів головки ендопротеза кульшового суглоба, неправильне розташування тазового та стегнового компонентів ендопротеза відіграють важливу роль. Одним із важливих чинників вивихів головки ендопротеза кульшового суглоба є зменшений офсет стегнового компонента ендопротеза (відстань між продольною віссю діафіза ніжки ендопротеза та центром ротації головки ендопротеза). 

2) Знос імплантатів або розхитування;
Сучасний ендопротез  складається  з високоміцних і біонертних  металевих і полімерних  частин та  іноді кераміки.  Мікрочастинки пластику чи металу кульшового чи колінного суглоба, які рухаються один з одним, повільно стираються  під час активного використання. Чим молодший і чим більше фізично активний пацієнт, тим швидше відбувається  знос імплантів . Немолоді  пацієнти  можуть  уникнути  повторні операції ревізійного ендопротезування.

3) Перипротезна інфекція.
Перипротезна інфекція може виникати в будь-який час після операції. Ризик вищий протягом перших шести тижнів. Ризик "пізніх" інфекцій після цього періоду нижчий. Іноді інфекція виникає , які не пов'язані з ендопротезом  - наприклад, в порожнині рота, ясен або зубів (в тому числі після регулярних стоматологічних процедур, які включають кровоточивість ясен), або в легенях , сечі, або шкіри - можуть викликати бактерії, щоб увійти в  русло  крові. Ці бактерії   можуть через русло крові  можуть інфікувати ендопротез, викликаючи біль у  суглобі та підвищення температури. Лікування перипротезної інфекції  складене, дороге, вимагає більше часу в операційнній та в стаціонарі, ніж ревезійне едопротезування  за відсутності інфекціїї, і маєбіше ризик невдачі.

Ендопротезування, фото-4