З 1994 року шведські спеціалісти розпочали відбір молодих лікарів зі знанням англійської мови для навчання новим напрямкам медицини урамках програми-благодійної шведської організації«Riverside». Результатом співпраці хірургів-ортопедів з міста Angelholm (Швеція)-Бенгта Стурессона, Герберта Франсена і Ларса Вольстрема та фахівців Буковинської медичної академії,  на базі кафедри ортопедії, травматології та нейрохірургії, з 1998 року розпочав свою діяльність «Центр травматології та ортопедії» (Шведськоукраїнськаклініка«Angelholm»). В цей період одним з провідних напрямків діяльності центру було оперативне лікування переломів з використанням металевих інтрамедулярних фіксаторів, аналог і в яких не було в світовіймедичній практиці, розроблених і запатентованих професором, заслуженим лікарем України-Рублеником І.М. В кінці 2002року«Центр травматології та ортопедії» (Шведськоукраїнська клініка

«Angelholm») був реорганізований в самостійний медичний заклад. Саме з цього часу в клініці виконуються   спеціальні методики оперативних втручань, впроваджені шведськими засновниками  травматологами-ортопедами Бенгтом Стурессоном, Гербертом Франсеномі Ларсом Вольстремом. 

Активна співпраця із шведськими спеціалістами стала поштовхом для налагодження контактів із фахівцямиз Німеччини, Франції. Виконуються перші на Буковині операції з ендопротезування колінного та кульшового суглобів під керівництвом травматолога-ортопеда з Німеччини Доктора Харальда Леманна. Саме тут вперше в Україні було імплантовано штучні колінний та кульшовий суглоби фірми «Strуker» та поверхневі відомої фірми«DePuy».

Лікарі клініки– Рубленик І.М., ВасюкВ.Л., ВасильчишинЯ.М., ВасюкС.В., Окрім І.І., Юрценюк А.В., КамянченкоВ.М., ВасильчишинаА.В., КамянченкоА.В., КостенюкО.І., ВоєвідкаЄ.М., ВоєвідкаМ.Д. та ін.(травматологи-ортопеди, анестезіологи, рентгенологи, кардіологи, лор-лікарі) постійно і неодноразово проходили навчання під керівництвом шведських спеціалістів у лікарнях міста Angelholm, Helsingborg(Швеція), а також навчання продовжувалося у Чернівцях у терміни приїзду шведських фахівців у клініку підчас багаторазових семінарів та конференцій. В 2009 році хірурги клініки на чолі з головним лікарем, заслуженим лікарем України,експертом зендопротезування Ярославом Васильчишиним, імплантували штучний суглоб швейцарської фірми «Sulzer», без цементна ніжка якого «Zweimuller» стала легендарною в ортопедіїі на сьогоднішній день є «золотим стандартом» безцементної фіксації штучного імпланта.

2 жовтня 2015 року відбулося офіційне відкриття нового приміщення клініки «Angelholm»,проектування та будівництво якого відбулося за активним сприянням Шведських засновників. На святі були присутні Надзвичайний і Повноважний посол королівства Швеціїв Україні Андреас фон Бекерат та делегація лікарів та бізнесменів зі Швеції. Для досягнення відповідних світовим стандартам умов, у клініці усі операційні приміщення обладнані унікальною системою стерилізації та вентиляції повітря компанії

«Airsonett» (Швеція), завдякичому ризик інфікування після операційних ран відсутній.

Завдяки співпраці шведських фахівців, лікарів клініки «Angelholm» та лікарів Чернівецького обласного кардіологічного диспансеру в 2012 році було встановлено 3 сучасних ангіографа та відкрито відділення інтервенційної кардіології, яке спеціалізується на діагностиці та лікуванні серцево-судинних захворювань з цілодобовим наданням ургентної допомоги пацієнтам, що дало змогу у 2,5рази зменшити смертність населення Чернівецької області від гострого інфаркту міокарда(шляхом проведення стентування судин серця).

У 2016 році разом зі шведськими засновниками та за участю делегації зі Швеції (группа медиків 20 чоловік у складі лікарів-реабілітологів, травматологів та кардіологів), уклініці «Angelholm» була проведена конференція на тему:«Нові методики лікування та реабілітації ортопедичних хворих».

Основний напрямок діяльності клініки—травматологія та ортопедія. З цього починалася клініка. На сьогоднішній день під її дахом працюють кращі хірурги України з величезним практичним досвідом роботи. На операції по заміні кульшового та колінного суглобів в клінікуAngelholm‖ приїжджають пацієнти з усього світу.Тут проводиться:

-             ендопротезування(первинне та ревізійне)кульшового та колінно госуглобів. Операції виконуються з рекордно короткоютривалістю 30-60хв., з мінімальною крововтратою.

-                 Оперативне лікування переломів та їх наслідків

-                 Артроскопічна хірургія та пластика зв'язок

-                 Корекція вісі та довжини кінцівки

-                 Корегуючі операції  при деформаціях гомілки та стопи

-                 Оперативне лікування доброякісних пухлин кісток та суглобів

-                 Ортопедичне моделювання стопи.

Також центр спеціалізується на лікуванні захворювань хребта-мікрохірургічна декомпресія, ендоскопічна хірургія хребта, епідуральний адгезіоліз, чере зшкірна нуклеотомія та стабілізуючі операції на хребті.

 

Фахівці відділення хірургії впроваджують та використовують в своїй повсякденній роботі сучасні методи оперативного лікування захворювань черевної порожнини, проктологічних та гінекологічних проблем, варикозного розширення вен, тут використовуються лапароскопічні та лазерні методики лікування, проводяться малоінвазивні та відкриті операції.

Новітнє обладнання відділення отоларингології дозволяє  проводити якісну діагностику та лікування усіх ЛОР-захворювань, слуховідновлювальні та пластично-реконструктивні операції, надається фоніатрична допомога.

Запорукою успішного лікування є своєчасна діагностика, яка представлена в клініціAngelholm широким спектром послуг: сучасна лабораторія із повним арсеналом клінічних обстежень, магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія, цифрова рентгенографія,у льтразвуковадіагностика, денситометрія, ендоскопія. І все це на сучасному обладнанні виконують кваліфіковані фахівці.

Завдяки високому професіоналізму співробітників та сумлінному ставленню до своїх обов’язків, досягнення  клініки визнані на   державному рівні.  Ми були лауреатами національного конкурсу «Краще підприємство України» вномінації «Медицина і охорона здоров’я», а також неодноразово перемагали у Всеукраїнських конкурсах якості товарів і послуг.